Fülzúgás ellen fokhagyma

Fülzúgás ellen fokhagyma? Igen! Ugyanis a megfázásból eredő fülgyulladás esetén az egyik leghatásosabb gyógynövény a fokhagyma, a körömvirág mellett. Mindkettő használható fülbe cseppentve és elfogyasztva is.

A körömvirágból forrázat készíthető az alábbiak alapján: 1-2 teáskanál szárított virágszirmot forrázzunk le 2-3 dl vízzel, majd ezt csepegtessük a fülbe egy tiszta textília segítségével. Reggel, délben és este ismételjük meg a folyamatot, és a nap során fogyasszunk el 1 liter körömvirág teát is.

Fülzúgás ellen fokhagyma

A fülzúgást gyakran a megemelkedett vérnyomás okozza, amelyet könnyedén kiválthat a meleg időjárás, ezért tavasszal gyakoribb. Illetve az érelmeszesedés kezdetét is jelezheti. Ha nincs lerakódás az erekben, akkor a hallócsontok környékén és a dobhártyában lévő hajszálerekben szinte hangtalanul zajlik a vér áramlása. Azonban, ha már vannak meszes lerakódások, abban az esetben már „hangosabb” a keringés, melyet fülzúgással érzékelünk.  Nagyon fontos azonban a kiváltó okot megkeresni, a kezelések így lehetnek célzottak.

A vérnyomás csökkentésére és erek rugalmasságának megőrzésére is van megoldás a természetből. Az egyik legismertebb vértisztító, vérnyomáscsökkentő gyógynövény a csalán, melynek szárított leveléből készíthetünk gyógyteát, mely hidegen és melegen fogyasztva is nagyon kellemes.

Hasonlóan jótékony a fagyöngyből készült tea, mely vérnyomáscsökkentő hatása mellett nagyon gazdag antioxidánsokban is. A fagyöngy terápia azonban csak a pontos adagok betartása – és sok esetben orvosi ellenőrzés mellett – alkalmazható. A fagyöngytea elkészítésénél arra kell figyelni, hogy ez a gyógynövény hőre érzékeny, így forrázás helyett 6-8 órás áztatással érhető el a gyógytea.

Fokhagyma is használható fülzúgás ellen, ebben az esetben célszerű a fokhagymacsepp készítése. Ehhez néhány gerezd fokhagyma levét kell belepréselnünk egy teáskanálnyi olívaolajba, majd azt a fülbe csepegtetni. Fokhagyma tea fogyasztásával is erősíthetjük az antibiotikus hatást. A fokhagyma tea méz ízesítésével lassan elkortyolgatva egy igen kellemes gyógytea is.

Hosszabb távon segíti a normál vérnyomás beállítását a ginkgo biloba, azaz a páfrányfenyő tea is. A ginkgo biloba jótékony hatásai között szerepel az értisztító hatása, és az agy meszesedését is gátolja. Ezáltal a testi egészség megőrzése mellett a szellemi frissesség megőrzéséről is gondoskodik.

Fülgyulladás elleni népi gyógymódok

A kamillavirágzatnak is van gyulladáscsökkentő hatására, ám allergiások esetében a kamillával való csepegtetés vagy gőzölés akár még nagyobb gyulladást okozhat, mind a szem, fül és az arcüreg gyulladása esetén. Kamillateát azonban nyugodtan fogyasztható gyulladáscsökkentő célzattal.

A népi gyógyászatban fülgyulladás esetén a kövirózsa kipréselt leve is előkerült mindig, mely a különböző gyulladások kezelésére, többek között a középfülgyulladás kezelésére is igen hatásos. A kövirózsa nagyobb levelét kell megmosni, kiszárítani először, majd ketté vágni, és aztán préselhető, csepegtethető ki a leve. A félbe vágott levelet nem célszerű tárolni, mindig frisset használjunk.

https://www.gyogynovenysziget.hu/fulzugas-kezelese

Vissza a kategória cikkeihez